Έμεινε στο «μηδέν» για τρίτη φιλική αναμέτρηση ο Ηρακλής

Χωρίς γκολ ολοκληρώθηκε η φιλική αναμέτρηση του Ηρακλή με τον Αγροτικό Αστέρα στον Εύοσμο. Έχασαν πέναλτι οι «σταχυοφόροι».

Για τρίτη σερί φιλική αναμέτρηση ο Ηρακλής δεν κατάφερε να σκοράρει, μένοντας στο 0-0 με τον Αγροτικό Αστέρα στον Εύοσμο.

Καλύτεροι ήταν οι «κυανόλευκοι» στο πρώτο ημίχρονο, έχοντας μία καλή ευκαιρία με τον Περόνε στο 37’ όταν σημάδεψε το κάθετο δοκάρι με σουτ.

Πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου ο Νίκος Παπαδόπουλος προχώρησε στην αναγκαστική αλλαγή των Ιντζόγλου και Πασά.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι αστόχησαν σε πέναλτι το οποίος εκτέλεσε ο Γκέσιος. Ο τερματοφύλακας Περνίς έπεσε σωστά και μπλόκαρε.

ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ: Γιακουμής (64′ Γουναρίδης), Αργυρίου, Βαφέας, Γκότοβος, Μπουτζίκος, Τάι (61′ Χατζής), Τεγούσης, Τριανταφυλλάκος, Γκέσιος (63′ Φελίπε), Δεινόπαπας, Πάτο (46′ Παπαδημητρίου)

ΗΡΑΚΛΗΣ: Περνίς, Σαραμαντάς, Kαραγκούνης (63′ Αμαραντίδης), Μπαρτολίνι (74′ Τσότρας), Ζιαμπάρης (63′ Ρούσσος), Στάμου, Ιντζόγλου (40′ Αγγελόπουλος), Λεοζίνιο (85′ Δούμτσιος), Κυριακίδης, Πασάς (44′ Μπαρρέτας, 85′ Μπικιάρης), Περόνε