Παρασκευή 24 Μαρτίου 2017
x

ΤΡΙΤΗ ΗΜΕΡΑ ΣΗΜΕΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ - ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΡΟΒΟΛΩΝ

Ντοκιμαντέρ από χώρες της Ευρώπης, της Ασίας αλλά και από την Αμερική με διάφορες θεματικές θα προβληθούν σήμερα στις αίθουσες του Φεστιβάλ.

Πλούσιο θα είναι και σήμερα, τρίτη ημέρα του Φεστιβάλ Ντοκιμαντέρ Θεσσαλονίκης, το πρόγραμμα προβολών με ταινίες από χώρες της Ευρώπης, της Ασίας αλλά και από την Αμερική και με πλούσια θεματική.  

Ανάμεσα στα προβαλλόμενα ντοκιμαντέρ είναι και αρκετά ελληνικής παραγωγής. 

 

OΛYMΠION

12:00 Απέλαση παιδιών: Φαριντά - 16'

Ράγκνιλντ Σέρχαϊμ, Νορβηγία

 

12:00 Η Μέρνα στο προσκήνιο - 15'

Μίργιαμ Μαρκς, Ολλανδία

 

12:00 Μπούμπα & Σάρον - 16'

Χιλ Άλντερσχοφ, Ολλανδία

 

12:00 Τα μαλλιά του Αμάντ - 23'

Σούσαν Κένεν, Ολλανδία

 

14:00 Πλαστική Κίνα - 83'

Τζιου-λιανγκ Ουάνγκ, Κίνα

 

16:00 Λα Τσάνα - 82'

Λούτσια Στόιεβιτς, Ισπανία-Ισλανδία-ΗΠΑ

 

18:00 Εξορία - 77'

Ρίτι Παν, Γαλλία-Καμπότζη

 

18:00 Ξένος ντόπιος - 12'

Μοριγιά Μπεναβότ, Ισραήλ

 

20:30 78/52 - 91'

Αλεξάντρ Ο. Φιλίπ, ΗΠΑ

 

23:00 Δεν είμαι ο νέγρος σου - 93'

Ράουλ Πεκ, ΗΠΑ-Γαλλία-Βέλγιο-Ελβετία

 

ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ

11:00 Βαλκανική απογραφή - 62'

Γιερβάντ Τζανικιάν, Άντζελα Ρίτσι Λούκι, Ιταλία

 

11:00 Νυχτερινό - 18'

Γιερβάντ Τζανικιάν, Άντζελα Ρίτσι Λούκι, Ιταλία

 

13:00 Ντούγκμα – Το κουμπί - 60'

Πολ Σαλαχαντίν Ρέφσνταλ, Νορβηγία

 

15:00 Τζον Μπέρτζερ ή η τέχνη του βλέμματος - 55'

Κορντέλια Ντβόρακ, Γερμανία

 

17:00 Πού ήμουν, πού είμαι, πού πάω – Φωνές αμφιθεάτρου - 90'

Γιώργος Κεραμιδιώτης, Ελλάδα

 

19:30 Η μεγάλη ουτοπία - 90'

Φώτος Λαμπρινός, Ελλάδα-Ουκρανία

 

22:15 Τα οστά της έριδας - 75'

Αντρέα Bάις, ΗΠΑ

 

TΩNIA MAPKETAKH

13:00 Πορτραίτο του πατέρα σε καιρό πολέμου - 88'

Τίμων Κουλμάσης, Γερμανία-Ελλάδα-Γαλλία

 

15:00 Greek Animal Rescue - 65'

Μενέλαος Καραμαγγιώλης, Ελλάδα

 

15:00 Μέρες της λίμνης - 48'

Πανδώρα Μουρίκη, Ελλάδα

 

17:30 Στο Σίτι - 14'

Αυρήλιος Καρακώστας, Ελλάδα

 

17:30 Το πείραμα της Βενεζουέλας - 65'

Ιάσων Πιπίνης, Βενεζουέλα

 

20:00 Βυζιά - 55'

Ανιές Σκλάβου, Στέλιος Τατάκης, Ελλάδα

 

20:00 Ο γυάλινος δράκος - 10'

Κωνσταντίνα Ουρούμη, Ελλάδα

 

22:00 This Is Not a Coup - 80'

Άρης Χατζηστεφάνου, Ελλάδα

 

ΦPINTA ΛIAΠΠA

13:15 Eyes of Exodus - 27'

Αλεξάνδρα Λιβέρις, Ελλάδα

 

13:15 Πίσω δεν γυρνάω - 63'

Φλώρα Πρησιμιντζή, Ελλάδα

 

15:30 Σασαμανέ - 80'

Τζούλια Αμάτι, Ιταλία

 

18:00 Feeling of a Home - 26'

Μιχάλης Καστανίδης, Ηώ Χαβιαρά, Ελλάδα

 

18:00 Refugee Highway - 72'

Χρόνης Πεχλιβανίδης, Ελλάδα

 

20:30 Σινέ Θησείο - 52'

Μαρία Ντούζα, Γαλλία-Ελλάδα

 

20:30 Το μυστικό ταξίδι του Αγίου Βαλεντίνου - 55'

Γιάννης Ξηρουχάκης, Ελλάδα

 

23:00 Αδελφές στη φυλακή - 94'

Νιμά Σαρβεστανί, Σουηδία

 

TZON KAΣΣABETHΣ

13:00 Man at Home - 46'

Στρατής Βογιατζής, Κωνσταντίνος Κουκούλης, Ελλάδα

 

13:00 Σόλων, ταξίμι στο χρόνο - 20'

Γιάννης Αδρίμης, Ελλάδα

 

15:15 Λεϊλά αγαπημένη - 71'

Ασλέ Εζαρσλάν, Γερμανία

 

17:15 Τα παιδιά της κυρίας Κιτ - 113'

Πέτερ Λάταστερ, Πέτρα Λάταστερ-Τσις, Ολλανδία

 

19:45 Ένας ελληνικός χειμώνας - 65'

Ίνγκεμπορχ Γιάνσεν, Ολλανδία

 

21:45 Zooland - 33'

Πάρι Ελ-Καλκίλι, Γερμανία

 

21:45 Σερφ κλαμπ στη Γάζα - 87'

Φίλιπ Γκναντ, Μίκι Γιαμίν, Γερμανία

 

ΣTAYPOΣ TOPNEΣ

11:00 Μετάληψη - 72'

Άννα Ζαμέτσκα, Πολωνία

 

13:15 Μπρόντγουεϊ. Μαύρη Θάλασσα - 78'

Βιτάλι Μάνσκι, Γερμανία-Ρωσία-Τσεχία

 

15:30 Κάτω από τον ήλιο - 106'

Βιτάλι Μάνσκι, Ρωσία-Λετονία-Γερμανία-Τσεχία-Βόρεια Κορέα

 

18:00 Οι τελευταίες μέρες του Σίσμαρεφ - 93'

Γιαν Λάουτερ, Ολλανδία

 

20:30 The Snake Charmer - 58'

Νίνα Μαρία Πασχαλίδου, Κύπρος-Ελλάδα

 

20:30 Σύνορα - 10'

Ντάμγιαν Κοζολέ, Σλοβενία

 

23:00 Μέιπλθορπ: Κοίτα τις εικόνες - 109'

Φέντον Μπέιλι, Ράντι Μπαρμπέιτο, ΗΠΑ

 

 




A+
A-







ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΟΥ ΑΡΘΡΟΥ