Με πλήθος ταινιών από την Ελλάδα και το εξωτερικό ξεκινάει το πρόγραμμα του 58ου Φεστιβάλ Κινηματογράφου.
Οι προβολές νέων και παλιότερων ταινιών του ανεξάρτητου σινεμά θα γίνονται στο Ολύμπιον και στις αίθουσες που βρίσκονται στο Λιμάνι Θεσσαλονίκης.
OΛYMΠION
13:00 Η φωτογραφία
15:30 Η ψυχή και το σώμα | Teströl és lélekröl
18:30 Θου-Βου Φαλακρός Πράκτωρ, επιχείρησις Γης Μαδιάμ | Θου-Βου Φαλακρός Πράκτωρ, επιχείρησις Γης Μαδιάμ
20:30 Επαφή | Επαφή
23:00 Tom of Finland | Tom of Finland
ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ
12:30 Οικογένεια ξανά | Familj igen
12:30 Άσε τους άλλους ν’ ασχολούνται με την αγάπη | Låt Dom Andra Sköta Kärleken
15:00 Ο δολοφόνος της λεωφόρου | The Hitch-Hiker
17:00 Πρώτη αγάπη
17:00 Ταμάς και Ζουλί | Tamás és Juli
19:30 Αυτοί που είναι καλά | Dene Wos Guet Geit
21:30 Infinity Baby | Infinity Baby
TΩNIA MAPKETAKH
13:00 Χριστουγεννιάτικο αντιπαραμύθι | Χριστουγεννιάτικο αντιπαραμύθι
13:00 Η μέθοδος | Η μέθοδος
13:00 Η ασήμαντη ζωή της Ελένης Παυλή | Η ασήμαντη ζωή της Ελένης Παυλή
13:00 Το εισιτήριο | Το εισιτήριο
13:00 Play | Play
13:00 Φράγμα | Φράγμα
13:00 Καληνύχτα | Καληνύχτα
16:15 Τεστάροντας την Γκρέτα | Testing Greta
16:15 Η ζωή μετά | Η ζωή μετά
16:15 Mad Dogs | Mad Dogs
16:15 Προφιτερόλ | Προφιτερόλ
16:15 Μανέκι Νέκο | Μάνεκι Νέκο
16:15 Brazuca | Brazuca
16:15 Στάση | Στάση
16:15 Ουρανία | Ουρανία
16:15 Κατάψυξη | Κατάψυξη
16:15 Προετοιμασία | Προετοιμασία
19:30 Ιστορίες χωρίς χρόνο | Ιστορίες χωρίς χρόνο
22:00 Η νύφη του ISIS | ISIS Bride
ΦPINTA ΛIAΠΠA
13:30 Δυο πόδια σ’ ένα παπούτσι | Sur quel pied danser
15:30 Προς Τρίπολη: ακυρώθηκε
18:00 1945 | 1945
20:30 Ονειρεύομαι σε άλλη γλώσσα | Sueño en Otro Idioma
23:15 Τα άγρια αγόρια | Les Garçons sauvages
TZON KAΣΣABETHΣ
13:00 Με λένε Σβέτα | Sveta
15:00 Ξεκίνημα της μέρας | Dita zë fill
17:30 Μενάσε | Menashe
20:00 Ο κύκνος | Svanurinn
22:00 Ο Χεσούς πρέπει να πεθάνει | Matar a Jesús
ΣTAYPOΣ TOPNEΣ
13:30 Μια χούφτα πέτρες | Kamen U Ruci
13:30 Κόκκινο φανάρι | Na Cherveno
13:30 Το αόρατο χέρι του Άνταμ Σμιθ | Nevidna roka adama smitha
13:30 Στο γαλάζιο | U Plavetnilo
13:30 Cumulonimbus | Cumulonimbus
15:30 Ο επαγγελματίας | Profesionalac
18:00 Ο ανθρακωρύχος | Rudar
20:30 Αγαπημένη μου Άννα | Ana, mon amour
23:15 Ρέκβιεμ για την κυρία Γ. | Rekvijem za gospodju J