Το πάλεψε αλλά δεν άντεξε ο ΠΑΟΚ, 89-74 από τον ΠΑΟ στο ΟΑΚΑ

Η ομάδα του Ηλία Παπαθεοδώρου στάθηκε καλά στο α' μέρος (43-39), με όπλο τα ριμπάουντ (10-26), αλλά δεν άντεξε στην πίεση του β' ημιχρόνου.

Την ήττα με 89-74 από τον Παναθηναϊκό γνώρισε ο ΠΑΟΚ στο ΟΑΚΑ για τη 2η αγωνιστική της Basket League, έχοντας πλέον 0/4 σε όλες τις διοργανώσεις.

Η ομάδα του Ηλία Παπαθεοδώρου στάθηκε καλά στο α' μέρος, με όπλο τα ριμπάουντ (10-26) και έχοντας σε καλή μέρα τον Κατσίβελη, ωστόσο, δεν απέφευγε τα εύκολα λάθη που στοίχιζαν πόντους.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Παναθηναϊκός ανέβασε την απόδοσή του και με πρωταγωνιστές τους Ντένμον και Λοτζέσκι έφτασε στην εύκολη νίκη, με την εμφάνιση του Ντίλαρντ να μην αρκεί για τον δικέφαλο.

Τα δεκάλεπτα: 19-19, 43-39, 72-50, 89-74

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ SUPERFOODS: Ντένμον 17 (5/8 τρίπ.), Βουγιούκας 11, Λοτζέσκι 14 (3/4 τρίπ.), Καλάθης 11 (4/11 σουτ, 4 ριμπ., 12 ασ.), Σίνγκλετον 4 (1/6 σουτ), Ρίβερς 5 (1), Παππάς 5 (1/6 σουτ), Γκιστ 5, Γκάμπριελ 3 (1), Όγκαστ 2, Αντετοκούνμπο 6, Μήτογλου 6 (2).

ΠΑΟΚ: Ντίλαρντ 22 (2), Κλάσεν 3 (1/5 σουτ, 1/4 βολές, 7 ριμπ.), Μαργαρίτης 4, Κατσίβελης 15 (1 τρίπ., 6 ριμπ.), Τζόουνς 11 (2 τρίπ., 6 ριμπ.), Χρυσικόπουλος, Κρουμπάλι 11 (2/7 δίπ., 7/7 βολ., 11 ριμπ.), Καρράς, Τσόχλας 1, Καραμανώλης, Τρις 7 (2).