Σαρωτικός ο Ηρακλής, συνέτριψε με 5-1 τον Μακεδονικό στη Χαλάστρα (vid)

Ο Γηραιός συνεχίζει την ανοδική του πορεία, πραγματοποιώντας την καλύτερη φετινή του εμφάνιση

Εντυπωσιακή εμφάνιση πραγματοποίησε η ομάδα του Ηρακλή για τη 12η αγωνιστική του Α΄ομίλου της Superleague 2, νικώντας στη Χαλάστρα τον μέχρι σήμερα αήττητο για εννέα αγώνες Μακεδονικό με το ευρύ 5-1.

Ο Κούστα άνοιξε το σκορ μόλις στο πρώτο λεπτό, με τον Χρουσιέλ να κάνει το 2-0 στο 42'. Ο Μακεδονικός μείωσε στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου (45+1), αλλά ο «Γηραιός»...απάντησε με άλλα τρία γκολ, που πέτυχαν οι Βιτλής (48'), Σπυρίδης (51’) και Στόισοβιτς (90+3').

Οι συνθέσεις

Ηρακλής (Π. Αμανατίδης): Παλαβράκης, Γκμπενιόν, Σιούτας, Χρουσιέλ, Χειρίτραντας (90′ Ελευθεριάδης), Βιτλής, Έμπο, Δοϊρανλής (90′ Στοΐσοβιτς), Τόρες (79′ Λύγκας), Κούστα (66′ Τσουμάνης), Σπυρίδης (79′ Γκάγιτς).

Μακεδονικός (Μαλεζάς): Περντρέου, Χασάνογλου, Πέδρο Λούκας, Τσαμούρης, Τσουκάνης (55′ Μελετίδης), Παναγιωτούδης (55′ Λυμπεράκης), Χάσεκ, Λεωνιδόπουλος, Μπουλάτοβιτς (74′ Ντόια), Ζαφειράκης (55′ Τσιλιγγίρης), Μπιανκόνι (74′ Σιμόνι).