Προβλημάτισε ξανά ο «Δικέφαλος του Βορρά»

Άλλη μία ήττα, άλλη μία κακή εμφάνιση για τον ΠΑΟΚ στην φιλική αναμέτρηση με την ΤΣΣΚΑ Σόφιας (3-2). Οι Βιεϊρίνια και Τσουκαλάς τα γκολ για τους Θεσσαλονικείς.

Για άλλο ένα φιλικό παιχνίδι ο ΠΑΟΚ έδειξε τις γνωστές αδυναμίες τόσο στην αμυντική λειτουργία του όσο και στις άλλες γραμμές. Ο «Δικέφαλος του Βορρά» ηττήθηκε 3-2 από την ΤΣΣΚΑ Σόφιας στο τρίτο παιχνίδι που έδωσε επί ολλανδικού εδάφους. Ελάχιστες οι θετικές στιγμές για το συγκρότημα του Λάζλο Μπόλονι, μέσα σε αυτές η απόδοση των Βιεϊρίνια και Ρομπέρ. Με τους καλύτερους οιωνούς ξεκίνησε το παιχνίδι για τον ΠΑΟΚ ο οποίος ευτύχησε να προηγηθεί με γκολ του Πορτογάλου μεσοεπιθετικού στο 9’, μετά από ωραία προσπάθεια των Σαλπιγγίδη και Έτο. Στο 26’ ο Τριφόνοφ ήταν αυτός που έφερε την αναμέτρηση στα ίσα με ωραίο σουτ. Τέσσερα λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο Ντέλεφ έβαλε μπροστά στο σκορ τους Βούλγαρους ενώ ο ίδιος ποδοσφαιριστής στο 52’ έκανε το 3-1! Ο ΠΑΟΚ κατάφερε να διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα στο 70’ με τον Τσουκαλά, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε το λάθος του τερματοφύλακα Καρατζόφ.