«Μίλησε» ο Βέλλιος στο 92΄

Με γκολ του 17χρονου Απόστολου Βέλλιου στο 92ο λεπτό, ο Ηρακλής έφυγε με την ισοπαλία από το «Γεώργιος Καραϊσκάκης». To «τρίποντο» πήρε ο ΠΑΟΚ στην Κομοτηνή.

Στη δεύτερη «γκέλα» του στο φετινό πρωτάθλημα υπέπεσε ο Ολυμπιακός, ο οποίος αναδείχθηκε ισόπαλος 1- 1 με τον Ηρακλή στο «Καραϊσκάκη» (19:00). Την ισοφάριση για τους «κυανόλευκους» πέτυχε ο 17χρονος Απόστολος Βέλλιος στο 92΄, «παγώνοντας» το γήπεδο. Το σκορ είχε ανοίξει για τους γηπεδούχους ο Μαρέσκα στο 40ο λεπτό.

Αξίζει να σημειωθεί πως στο 80ο λεπτό ο επόπτης ακύρωσε καθαρό γκολ του Μήτρογλου.

Πήρε το «τρίποντο» στην Κομοτηνή

Νικηφόρο ήταν το πέρασμα του ΠΑΟΚ από την Κομοτηνή, καθώς ο «δικέφαλος» επικράτησε του Πανθρακικού με 2-1 (19:00). Το σκορ άνοιξε ο Βιεϊρίνια στο 26΄, ενώ το 2-0 πραγματοποιήσε ο Πάμπλο Γκαρσία στο 56ο λεπτό. Για τους γηπεδούχους μείωσε σε 2-1 ο Μπουβάλ στο 69΄.