Μία από τα ίδια ο ΠΑΟΚ, 0-0 με τον Απόλλωνα στη Ριζούπολη (video)

Ο «Δικέφαλος» είχε δύο δοκάρια κόντρα στην «Ελαφρά Ταξιαρχία» των δέκα παικτών αλλά δεν κατάφερε ούτε τώρα να κάνει σεφτέ εκτός έδρας

Ισόπαλοι με 0-0 ήρθαν Απόλλων Σμύρνης και ΠΑΟΚ στο γήπεδο της Ριζούπολης για την 3η αγωνιστική της Super League.

O «Δικέφαλος» είχε αρκετές φάσεις για να πετύχει ένα γκολ στο πρώτο ημίχρονο με αποκορύφωμα τη φάση του Μπίσεσβαρ στο 36΄με τη μπάλα να καταλήγει στο δοκάρι της εστίας μετά από παρέμβαση του Τσόβιτς αλλά δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη απέναντι στην «Ελαφρά Ταξιαρχία» που αγωνίζονταν από το 32' με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Χουάρες με δεύτερη κίτρινη κάρτα για επικίνδυνο τάκλιν στον Μπίσεσβαρ.

Μάλιστα, οι «ασπρόμαυροι» θα μπορούσαν να πάρουν τη νίκη στο φινάλε όταν στο 1' των καθυστερήσεων ο Μάτος βρήκε τον Μακ αλλά το σουτ του τελευταίου από πλεονεκτική θέση κατέληξε στο αριστερό δοκάρι ενώ αντίστοιχα στο 3' το σουτ του Λέοβατς πέρασε δίπλα από την εστία του Κροάτη τερματοφύλακα.