Ηττήθηκε στον «κάμπο» η Καβάλα

Δεν τα κατάφερε απέναντι στη Λάρισα η Καβάλα, γνωρίζοντας την ήττα με 1-0. Στο άλλο μεσημεριανό παιχνίδι, μία ακόμη ήττα γνώρισε ο Πανθρακικός, ο οποίος υποδέχτηκε το Λεβαδειακό.
Το γκολ του Κάνσας στο 60ο λεπτό ήταν αρκετό, για να δώσει μία μεγάλη νίκη (1-0) στη Λάρισα, η οποία υποδέχτηκε σήμερα στις 14:30 την Καβάλα για τη 12η αγωνιστική της Superleague. Το σημερινό παιχνίδι ήταν το πρώτο για την ΑΕΛ μετά το θάνατο του Ντε Νίγκρις και, όπως είναι φυσικό, σε αυτόν αφιέρωσαν τη νίκη οι συμπαίκτες του.

«Βουτιά» στη Β΄ Εθνική πραγματοποιεί ο Πανθρακικός, ο οποίος γνώρισε ακόμη μια ήττα, αυτή τη φορά από τον Λεβαδειακό στην Κομοτηνή. Το σκορ για τους φιλοξενούμενους άνοιξε ο Ναπολεόνι στο 24΄, ενώ το τελικό 2-0 πραγματοποίησε ο ίδιος παίχτης στο 55ο λεπτό με ψηλοκρεμαστό πλασέ.