Έκλεισε τη σεζόν με νίκη επί της ΑΕΚ στη Νέα Σμύρνη ο Πανιώνιος

Χάρη στο γκολ του Μασούρα στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου ο Πανιώνιος κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της ΑΕΚ στη Νέα Σμύρνη, επικρατώντας με 1-0.

Με νίκη ολοκλήρωσε μία άκρως θετική σεζόν ο Πανιώνιος. Το συγκρότημα του Ουζουνίδη κατάφερε να επικρατήσει με 1-0 της ΑΕΚ στη Νέα Σμύρνη, στο πλαίσιο της 6ης και τελευταίας αγωνιστικής των πλέι οφ του πρωταθλήματος της Super League.

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημείωσε τέσσερα λεπτά πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου ο Μασούρας.

Αξίζει να σημειώσουμε πως η «Ένωση» είχε μεγάλη ευκαιρία να ισοφαρίσει στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, και πιο συγκεκριμένα στο 49’, με τον Αραβίδη να στέλνει την μπάλα στο δοκάρι.

Πανιώνιος: Γιαννιώτης, Αργυρόπουλος, Ρισβάνης (71' Ρισβάνης), Οικονόμου, Τασουλής, Σιώπης, Κόρμπος, Βιγιάλμπα (66' Ποζατζίδης), Μασούρας, Χαλκιαδάκης (86' Πινιώτης), Μπαργκάν

AEK: Μπαρόχα, Μπακάκης (85' Βλαχομήτρος), Λαμπρόπουλος, Τζανετόπουλος, Σοϊλέδης, Σουκουλίνι (46' Γαλανόπουλος), Κορδέρο, Μπουονανότε, Πλατέλλας (68' Βασιλαντωνόπουλος), Μπαρμπόσα, Αραβίδης