Είχε Ίβιτς στο 86΄

Ο ΠΑΟΚ ήταν ο νικητής στο τοπικό ντέρμπι με τον Ηρακλή. Η ομάδα του Φερνάντο Σάντος κατάφερε να παραβιάσει την εστία του Κοβαλέφσκι 4 λεπτά πριν την ολοκλήρωση του 90λεπτου με σουτ του Βλάνταν Ίβιτς.
Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο δεύτερο ημίχρονο καθώς είχαν την απόλυτη υπεροχή σε αντίθεση με το μοιρασμένο πρώτο μισό του αγώνα που είχε και τον χαρακτήρα του ντέρμπι.

Μεγάλη νίκη πέτυχε η Ξάνθη επι της ΑΕΚ στα Πηγάδια, πρώτη με τον Γιάννη Ματζουράκη στον πάγκο. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Πόι στο 21ο λεπτό.

Στα παιχνίδια που προηγήθηκαν χρονικά ο Πανιώνιος πήρε την νίκη από τον Ατρόμητο στο μίνι αθηναϊκό ντέρμπι με 2-1 ενώ εντυπωσιακά πέρασε ο Εργοτέλης από ην Τρίπολη φιλοδωρώντας με 4 γκολ τους Αρκάδες, στο τελικό 2-4.