Διέκοψαν τον πέμπτο τελικό οι οπαδοί του Ολυμπιακού στο ΣΕΦ! (video)

Οι οπαδοί των «ερυθρολεύκων» απογοητευμένοι από την εικόνα της ομάδας τους πέταξαν μέχρι και φωτοβολίδες ευθείας βολής προς τους παίκτες του ΠΑΟ

Άσχημες εικόνες εκτυλίχθηκαν στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας κάτι λιγότερο από δύο λεπτά πριν τη λήξη του 5ου τελικού της Stoiximan.gr Basket League ανάμεσα στον Ολυμπιακό και τον Παναθηναϊκό.

Συγκεκριμένα, οι οπαδοί των «ερυθρολεύκων» απογοητευμένοι από την εικόνα της ομάδας τους που βρισκόταν πίσω στο σκορ με 49-66 1.56’ πριν τη λήξη του μεγάλου αγώνα άρχισαν να πετούν αντικείμενα, βεγγαλικά αλλά και φωτοβολίδες ευθείας βολής στο παρκέ με στόχο τους παίκτες και το σταφ των «πρασίνων» που κατευθύνθηκαν αμέσως προς τη φυσούνα για να προστατεύσουν τη σωματική τους ακεραιότητα.

Οι διαιτητές (Αναστόπουλος, Πηλοΐδης, Μάνος) ζήτησαν την εκκένωση του γηπέδου για να συνεχιστεί η αναμέτρηση ενώ το παρκέ γέμισε από αστυνομικούς και σεκιούριτι μαζί με τους παίκτες του Ολυμπιακού που παρέμειναν εντός ενώ αξίζει να σημειωθεί πως αν δεν τελειώσει ο αγώνας κινδυνεύει με βαριά τιμωρία ο σύλλογος για την επόμενη αγωνιστική περίοδο.