Τρίτη 16 Ιανουαρίου 2018
x

ΔΕΥΤΕΡΗ ΗΜΕΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΜΙΚΡΟΥ ΜΗΚΟΥΣ - ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

Το Φεστιβάλ φέρνει και απόψε δεκάδες ταινίες μικρού μήκους στο σινεφίλ κοινό ενώ στις 20.30 προβάλλονται τα φιλμ του αφιερώματος στον Καναδά.

Συνεχίζεται σήμερα για δεύτερη ημέρα το Διεθνές Φεστιβάλ Ταινιών Μικρού Μήκους της Θεσσαλονίκης στην Αποθήκη Δ' στο λιμάνι. 

Το Φεστιβάλ φέρνει και απόψε δεκάδες ταινίες μικρού μήκους στο σινεφίλ κοινό ενώ στις 20.30 προβάλλονται τα φιλμ του αφιερώματος στον Καναδά. 

Πέμπτη 14/12

Τόνια Μαρκετάκη

Α' πρόγραμμα

* 17:00 THANKS FOR EVERYTHING * Frank Aron Gårdsø * NORWAY 30 NEGATIVE SPACE * Ru Kuwahata & Max Porter * FRANCE 6 LES MISERABLES * Ladj Ly * FRANCE 16 A BUDDY ALREADY DEAD * Konstantinos Fragkoulis * GREECE 15 FLOWERS & BOTTOMS * Christos Massalas * GREECE 6 PANTHEON DISCOUNT * Stéphan Castang * FRANCE 15 MLEKO * MILK * Urszula Morga * POLAND 15 NICOLE’S CAGE * Joseph Brandl * GERMANY 16 CHRISTMAS ANTI-FABLE * Efthimios Hatzis * GREECE 27 VAMPIRO * Alex Montoya * SPAIN 15 TERRAIN VAGUE * Latifa Said * FRANCE 17

Β' Πρόγραμμα

* 20:30 THE FOURTH KINGDOM * Adán Aliaga*Alex Lora * USA 11 A SEPARATION, AGAIN * Michaël Bier * BELGIUM 17 MIDWIFE * Blake Salzman * CANADA*USA 24 HEIMLICH * Kostas Bakouris * GREECE 20 AFTER DAWN * PASSÉE L'AUBE * Nicolas Graux * BELGIUM 24 MILK * Daria Vlasova * RUSSIA 16 NYMPHET * Laura Hermanides * NETHERLANDS 12 ASTROMETAL * Efth. Kosemund Sanidis * GREECE 16 REMEMBER ME * Fabrice Murgia * BELGIUM 17 DAM * ΦΡΑΓΜΑ* George Teltzidis * GREECE 17

Φρίντα Λιάππα 

Α' πρόγραμμα

* 17:00 ZABELIN * Nika Barabash*Andreas Costandakes * RUSSIA 30 IN BETWEEN * Stavros Costopoulos 12 VAMPIRO * Alex Montoya * SPAIN 15 COLD STORAGE * Thomas Freundlich * FINLAND 9 BOTANICA * Noël Loozen * NETHERLANDS 13 CRUISER * Aristotelis Maragkos * GREECE 12 TENANTS * LOKATORKI * Klara Kochanska * POLAND 30 THE BROTHER * Lea Triboulet * FRANCE 9 AFTER THE ASHES * Eduardo Sosa Soria * FRANCE 30 STEPHANIA * Timofey Kharkevich * RUSSIA 24

Β' Πρόγραμμα

* 20:30 Focus on CANADA * USA ANIME * Arnaud Brisebois * CANADA 14 MIDWIFE * Blake Salzman * CANADA*USA 24 EXODE * Lou-Pascale Tremblay * CANADA 5 PRE-DRINK * Marc-Antoine Lemire * CANADA 23 LE CRI DU LAMBI * Vincent Toi * CANADA 20 THE SACRED DISEASE * Erica Scoggins * USA 27 THE FOURTH KINGDOM * Adán Aliaga*Alex Lora * USA 14  MUTANTS * Alexander Dostie * CANADA 16 LA PEAU SAUVAGE * Ariane Louis-Seize * CANADA 19 BUREAU * Fernand-Philippe Morin-Vargas * CANADA 11 LATE NIGHT DRAMA * Patrice Laliberté * CANADA 8




A+
A-







ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΟΥ ΑΡΘΡΟΥ